Mělo by se (Fejeton? Ano/ne?)

4. února 2012 v 0:32 | d.nka |  Tvorba
Tak jo. Po mnoha a mnoha měsících jsem zpátky. Bohužel ale budu muset zklamat... ne s další povídkou (asi). Jelikož mám docela fofr ve škole, nemám na psaní prostě ani pomyšlení... tedy ne, pokud mi to neuloží přímo škola. Má někdo zkušenosti s fejetony? Právě to teď musíme psát. Jsem docela v koncích. Asi na ostro vyletím. :-) A tak bych vám tu jeden můj výplod ráda ukázala. Bohužel se nejedná o fejeton s homosexuální tematikou, ale i tak budu ráda za rady, kritiku, cokoliv. Hlavně komentujte. :-) Děkuju.Mělo by se.
Tak při této větě si pokaždé okamžitě vybavím svoji babičku. Až bych skoro řekla, že je to její nejčastější fráze. Mělo by se to, mělo by se tamto a mělo by se tento. Jenže co všechno za těmito nevinnými větami může vězet?
"Mělo by se…" takhle to vždycky začíná. Skoro se zdá, jako by bábi počítala s tím, že se to všechno udělá samo. Kéž by. A tak z jejího nevinného "Mělo by se", většinou vyplyne:
Umyj nadobí!
Vytři podlahu!
Běž dát králíkům!
Ustel si postel!
Zalij zahrádku!
Okopej pole!
Nemůžete se divit, že v takovýchto případech zbylí příbuzní okamžitě začnou dělat, že něco dělají a ještě líp se se svým těžkým břemen pilného pracanta snaží zdekovat z babiččina dohledu. Je to ale velice bystrá postarší dáma a tak, když už nepomůže předstírání toho, že něco děláme, většinou se snažíme udělat tak, aby byl babiččin požadavek splněn s co největší pílí rukou jiného příbuzného. Bohužel, naše poctivá snaha je většinou nedoceněna. A rozzuřit babičku? Chraň bůh! Problém je v tom, že když už se člověk dá jednou do práce, tak nějak nejde přestat. Tedy ne, že bychom byli nějak líní nebo neochotní, ostatně, kdo by si to taky mohl pomyslet?! Jenom babiččiny požadavky neznají konce.
A tak, zatímco jsou večer všichni sedření, babička na kanapi popíjí kafíčko a rozmýšlí, co dál by se mělo. Myslím, že by se s tím mělo něco udělat…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoe.milasek Zoe.milasek | 4. února 2012 v 13:33 | Reagovat

Zkus se víc zamyslet nad pobavením. Fejeton by to mohl být, jenže chce to vtipnou zápletku. Třeba, jak někdo zakopl a spadl, ostatní se tomu smáli nebo něco jiného.

2 d.nka d.nka | 4. února 2012 v 13:35 | Reagovat

[1]: Ironii je, ze ja se do toho ten vtip vlozit snazila. I kdyz jde o realitu.

3 Pret Pret | 21. února 2012 v 19:50 | Reagovat

Je to vtipný, pokud v tom člověk nežije :-) A myslím, že aby "někdo zakopl a ostatní se mu smáli", je poněkud laciné. Rozhodně by se tam dala vmáčknout poněkud inteligentnější pointa, než nějaký držkopád. Ten se tam vůbec nehodí. :-D

4 Mrně Mrně | 22. února 2012 v 12:06 | Reagovat

[3]: To je fakt.. měli jsme i téma Den blbec, ale tak nějak jsem se tomu chtěla vyhnout. :-) Každopádně, dneska říkala, že to dopadlo katastrofálně.. celotřídně. Klidně ti dneska pošlu ten můj propadák, mám to i nanečisto z hodiny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama